Kartal ve Yıldırım [TEX]

Çizgi Düşler’in 20. sayısına ulaşmış bulunuyorum. Eskileri de bitirince uzun bir liste yapmalıyım, macera isimleriyle birlikte. Bu kitapta iki sayı var. Birinci sayıda, Kanada’daki isyanla geçen hareketli macera sona eriyor. Guido Nolitta’nın yazdığı ve Fernando Fusco’nun resimlediği maceranın son sayfalarından sonra heyecanlı bir polisiye macera başlıyor ve kitabın tümünü kapsayan macera düğümü başka sayılara bırakıyor. Klasik serinin 207. sayısının adı Kartal ve Yıldırım; l’aquila e la folgore.

İkinci sayıda da aynı macera devam ediyor dediğim gibi. Bu macerada yazar yine baba Bonelli olmuş, çizgi de Aurelio Galleppini’de olunca tam bir klasik olmuş. Yılan Yuvası sayısının orijinal adı Un nido de serpenti. Bu sayıda kahramanlarımız bir soygunu araştırmak üzere bir kasabaya giderler ve farklı isimlerle kimliklerini belli etmeden soruşturmalarını sürdürürler. Kit ve Tiger kasabaya gelerek düşman rolüne bürünürler ve hatta bir de düello geçer dostlar arasında.

Çevirisini Ay Barka’nın yaptığı bu kitapta Orhan Berent de yayın danışmanı olarak künyeye girmiş. Her zamanki gibi 224 sayfa.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.