Hatalı Toplar Enstitüsü [Spencer Holst]

Hatalı Toplar Enstitüsü 3 kitaplık serinin sonuncu kitabı. Ben önce bu kitabı almıştım, serinin üçüncü kitabı olduğunu fark edince diğer ikisini aldım. Fena mı ettim? Etmedim. Spencer Holst ile tanıştım. Farklı, benim hoşuma giden bir tarzı var. İlk kitapta yer yer bana sıkıcı gelen yerler olduysa da bunu bazı şeylerin çevrilme ihtimalinin olmamasına verdim. Her neyse, benim Holst maceram bu kitabı almamla başladı, üçüncü kitap olduğunu görünce diğer iki kitabı da alıp okudum. Bu son kitap diğerlerinden farklı. Diğerleri kısa hikâyelerden oluşurken bu müstakil, uzun bir hikâye.

Kitapla ilgili handikapım, beyzbol sporuyla ilgili hiçbir şey bilmeyişim. Beyzbol bilmeyen birisi için bu kitap yarım bir kitap. Anlatım güzel, üslup güzel fakat adam sporla ilgili ayrıntıya girmiş ve hiç anlamadım ben bu ayrıntılardan bir şey.

Her halükarda, Hatalı Toplar Enstitüsü çok mükemmel, harika, iz bırakan bir kitap olmasa da hoş bir sada bırakarak kalkıp gitti masamın üzerinden. Dedalus Kitap basmış, İrem Uzunhasanoğlu çevirmiş. 100 sayfa civarında.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan