Büyüyen Çin zulümde de büyüyor

Dünyadaki zalimlik bayrağının nasıl da elden ele dolaştığını görmek için biraz haber izleyin. Hırsızlar, dolandırıcılar, katiller, ırz düşmanları, teröristler, işkenceciler bu bayrağı bir an bile boş bırakmaksızın elden ele gezdiriyorlar. Gün geçmiyor ki tüylerimizi diken diken edecek bir vahşiliğin haberine rastlamayalım. Kendinden zayıf olanı ezeneler, kadınlara karşı şiddet uygulayanlar, hayvanlara işkence yapanlar, mazlumun elinden hakkını alanlar, çalanlar, öldürenler, içimizdeki adalet duygusunun her geçen gün daha fazla yara almasına sebep olanlar zalimliğin bayraklarını köy köy, kasaba kasaba, cadde cadde, sokak sokak dolaştırıyorlar.  

Bireysel zalimlikler yetmiyormuş gibi bir de organize zalimlikler var dünyada. Organize zalimlik gruplar tarafından uygulanıyor. Çeteler, kabileler, terör örgütleri ve bazen de devletler tarafından uygulanan zulüm söz konusu çetenin, örgütün ya da devletin gücüne oranla duyuluyor (ya da duyulmuyor) dünya üzerinde. Çin devletinin Doğu Türkistan‘da uyguladığı işkence ve soykırımı bir TV programındaki soytarının şımarıklıkları, bir internet fenomeninin zıpçıktılıkları kadar duymuyorsak bunun sebebi duymamızın istenmemesidir. 

Çin devleti, yetmiş yıldır Doğu Türkistan‘da işkence uyguluyor. Bu işkenceleri son zamanlarda en üst seviyeye çıkarmış durumda. Dünya tarihindeki tüm zalimlerin yaptıklarından daha fazlasını uyguluyorlar bugün. İletişim teknolojilerinin en ileri seviyede olduğu günümüzde tüm dünyanın gözlerinin önünde bir millet yok ediliyor. Toplama kamplarına toplanan yüzbinlerce insana türlü türlü işkenceler uygulanıyor. Bunların en hafifleri uzun saatler boyunca bir sandalyeye bağlanmak. Kamplarda topladıkları insanlara bir yandan Çince propagandalar yaparken diğer yandan bu insanları intihara zorluyorlar. Buradaki Müslüman-Türk halkı Çinlileşmek veya ölmek arasında seçim yapmak zorunda bırakılmış durumdalar. Bölgedeki tarihi eserler tek tek yıkılıyor, camilere gidenler fişlenerek işkence kamplarına gönderiliyorlar. Bölgeye Çinliler yerleştirilerek kısa zamanda Doğu Türkistan‘ı tümüyle Çinlileştirmeyi amaçlıyorlar. 

Zalimliğin bayrağı tarih boyunca elden ele dolaştı durdu. Gün geldi tüm zalimler İspanya bayrağının altında toplanarak zavallı Kızılderilileri yok ettiler gün oldu zencileri. Uzun yıllardır Amerika’nın elinde bulunan bu bayrak son zamanlarda Çin’in eline geçmiş gibi görünüyor. Üzülerek şahit olduğumuz gibi, gücü olanın yaptığı her zalimlik yanına kar kalıyor. Çin güçlü olduğu için aynı zamanda haklı da. Dünya kamuoyu güçlülerin zalimliklerini görmezden gelme konusunda çok başarılı. Birkaç vicdan sahibinin bu konu hakkında yaptığı çıkışlarsa medyada kendilerine yer bulmadan yok olup gidiyor.

18.02.2021 Net Haber yazım

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir