Teks’e Bir Yıldız [TEX]

Klasik serinin 181 ve 182. sayılarına denk gelen Çizgili Düşler’in 7. cildinde işin rengi bir miktar değişiyor zira çizer değişiyor. Teks’e Bir Yıldız adlı bu sayının -ki orijinal adı Una Stella per Tex- ile Canyon Diablo adlı ikinci sayının çizeri Virgilio Muzzi ile Aurelio Galleppini olmuş. Yazar ise değişmemiş, Gianluigi Bonelli. Çizgilerdeki farkı hemen görüyor insan. Sanki bu sayılardaki Teks biraz daha çocuksu biraz daha farklı bir tip olmuş. Galleppini’nin çizgilerini biliyorduk fakat Muzzi yeni bir isim, demek ki onun çizgileri farklıymış

180. sayıda Teks ve Kit farklı bir işe bulaşıyorlardı. Takma isimlerle bir kasabaya gidecek, burayı kanunsuzlardan temizleyerek mani oldukları demiryolu inşaatının sürmesini sağlayacaklardı. 181 ve 182. sayılar bu mücadeleye sahne oluyor ve iki sayıda tamamlanamıyor olaylar. Bu sayıda Teks’in bir hanımla ufak bir sohbeti oluyor, Orhan Berent abi de bundan esinlenerek Teks’in başka maceralarında hanımlarla olan mesafeli ilişkilerine değinmiş.

224 sayfa standardındaki bu ciltte de İlker Özer, Zeynep Akkuş, Murat Sevgikuranlar, Hakan Aysal ve Çizgi Düşler imzası var.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir