Klaatu’nun Altını – Kanlı Karlar – Rakip Çeteler – Nefret Tohumları [Tex]

Maceraperest Çizgiler’in Süper Cilt adıyla çıkardığı kitap dört sayıdan oluşuyor. Klaatu’nun Altını, Kanlı Karlar, Rakip Çeteler ve Nefret Tohumları. İlk ikisi müstakil bir macera, başlayıp bitiyor. Son ikisi de başlıyor fakat ne yazık ki elimdeki kitapta sona ermiyor. Orijinal serinin 401. sayısı olan Klaatu’nun Altını’nın İtalyancası L’oro di Klaatu. Bu sayıda, yollarını kısaltmak için soğuk bir bölgeden geçmeyi göze alan Tex ve Kit, karların içinden zorla geçerlerken bir köpek tarafından taşınan bir mesajla karşılaşırlar. Bir yaralı, köpeği vasıtası ile yardım talep etmektedir. Adamı bulmak için zorlu iklim koşulları ile mücadele etmeye başladıklarında mücadele edecekleri tek düşmanın iklim olmadığını anlarlar. Bir çete reisi, Kızılderililerden aldığı bir harita ile saklı bir hazineyi aramaktadır. 402. sayı olan Sangue sulla neve, Kanlı Karlar’da aynı macera devam eder. Kanlı mücadelelerle, soğuk bir iklimde geçen bu macerada yazar Decio Canzio, çizer Fernando Fusco. Kapak resmini de Claudio Villa çizmiş.

403. sayıda yeni bir macera başlıyor. Bir çete tarafından kaçırılan vali adayının oğlunun peşine düşen ikilinin çözmeleri gereken çok fazla düğüm vardır. Bande Rivali, Rakip çeteler sayısı yarı dedektiflik öyküsü olan bu macerayı 404 numaralı bir sonraki sayıya taşımış. Il seme dell’odio. Oldukça heyecanlı ve hareketli olan bu macerada yazar Michele Medda, çizimlerse Jesús Blasco tarafından yapılmış.

Elimdeki kitaptan varsayımsal olarak elde ettiğim bilgilerden birincisi çevirinin Zeynep Akkuş tarafından yapılmış olması. İkincisi ise Maceraperest Çizgiler’in Oğlak Yayınlarına ait olması. Dört sayılık bu koca kitabın 450 sayfalık bir hacme ulaştığını da belirtmeliyim.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.