Kıyamete Koşanlar Kulübü [Adrian J. Walker]

Dünya bir meteor yağmuruna maruz kalmıştır. Binlerce koca kaya parçası bilhassa kuzey yarımkürede büyük tahribatlar yapmış, yaşayan insanların büyük kısmını öldürmüştür. Evinin bodrumunda küçük bir sığınağı olan Edgar Hill, İngiltere’nin en kuzeyinde bir şehirde eşi, 3 yaşındaki kızı ve yeni doğan oğlu ile birlikte yaşamaktadır.

Felaketi takip eden günlerde, hayatta kalabilmiş az sayıda insanla birlikte ufak bir yaşam alanı oluşturan bu aile bir gün kurtarma helikopterinin Edgar olmadan havalanması ile bölünür. Edgar için bundan sonraki tek amaç eşine ve çocuklarına ulaşmaktır. Ailesinin birkaç hafta içinde İngiltere’nin en güneyinden kalkacak olan gemilerle felaketten daha az zarar gören güney yarımküreye gideceği bilgisini alan Edgar’ın yapabileceği tek şey sekiz yüz kilometrelik bu mesafeyi koşarak kat etmektir. Felaketin kendilerini birleştirdiği dört arkadaşı ile birlikte büyük koşuya başlar Kıyamete Koşanlar Kulübü.

Adrian J. Walker‘in Kıyamete Koşanlar Kulübü adlı bu eseri kıyamet temalı fantastik bir roman. Filme çekilirse senaryo olarak başarılı olabilir. Birkaç sene önce çok satanlar listesine girmiş ve iki sene kadar önce de Merve Süzer tarafından dilimize çevrilmiş. İthaki yayınları tarafından basılan eser 396 sayfa.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.