İktisadi Darwinciler

İktisadi Darwincilere göre doğal seleksiyon insanlar için ekonomik manada devam ediyor. Bazı insanlar eğitimsiz oldukları için yoksul, yoksul oldukları için zayıf, zayıf oldukları için haklarını aramak konusunda beceriksiz, haklarını arayamadıkları için de eğitimsizler. Zaman içerisinde bu bazı insanlar yok olup gidecekler. Yerlerini daha eğitimli, eğitimli oldukları için zengin, zengin oldukları için güçlü, güçlü oldukları için haklarını arayabilenler dolduracak. Dünya nüfusunun sürekli arttığına bakmayın. Bir noktadan sonra bu yoksul kitle kemiyet olarak azalacak.

Darwin’in teorisini biliyorsunuz: Evrim. Bu teoriye göre güçlü olan canlılar varlıklarını sürdürürken güçsüz olanlar yok olup gidecekler. Aynısını günümüz dünyasına uyguluyoruz. Yoksullar yok olup gidecekler. Ne kadar güzel değil mi? Bir süre sonra dünyada yoksulluk diye bir şey kalmayacak çünkü yoksullar yok olup gidecekler.

Yoksullara acımayın. Yoksulluk cüzzam gibi, veba gibi bulaşıcı bir hastalık. Onlara acırsanız Allah korusun, onlar gibi olma ihtimaliniz var. Yoksullara acırsanız onların yoksulluğunu paylaşmaya kalkarsınız ki bu da sizin yavaş yavaş yoksullaşmanız anlamına gelir. Siz de yok olup gidenlerin arasına katılırsınız. Bunun yerine güçlü olmaya bakmalısınız. Güçlü olmak için zengin olmanız lazım. Türünüzün yok olmaması yani çocuklarınızın da yok olmadan hayatlarını sürdürmeleri için onlara yoksulluğun bir hastalık olduğunu anlatmalısınız. Yoksullarla çok fazla bir arada olurlarsa bu bulaşıcı hastalık onlara da bulaşacağından yoksullardan köşe bucak kaçmaları gerektiğini de eklemeyi unutmayın derslerinize. Bu derslere dini de ekleyebilirsiniz düşüncelerinizi desteklesin diye: “Allah onların yoksul olmasını takdir etti, bizim ne haddimize yoksulun yoksulluğunu gidermeye çalışmak.” Bu şekilde vicdanınızı da rahatlatabilirsiniz.

Makineleşme yakında sadece emekleriyle var olan kitlenin değerini daha da düşürecek. Tarımsal üretimde çalışan yüz milyonlar, fabrikalarda çalışan işçiler, kol gücüyle var olan milyarlar… Bunların hepsi dünyanın sırtının kamburu haline gelecekler. Belki de sırf bu yüzden büyük savaşlar çıkarılacak ve yoksulun yoksulu kırması suretiyle yeryüzü bu kamburdan kurtulacak. Sizin burada alacağınız pozisyon bu savaşlara katılan değil kenardan izleyenlerin arasında olmalı. Aksi halde seçilim sonucu kaybolacakların arasına katılırsınız.

Dünya bir dönüm noktasına hızla yaklaşıyor sevgili dostlar. Yol ayırımındayız. Ben size olması gerekenleri değil olacakları anlatıyorum. Çocuklarınızın eğitimini çok önemseyin. Belki siz bahsettiğim savaşları görmezsiniz ama çocuklarınız büyük ihtimalle görecekler. Dünya nüfusunun işlevsiz hale gelmekte olan büyük çoğunluğu yok olup gidecek. Bunlar yoksul olmalarının cezası olarak savaşların, kıtlıkların, salgın hastalıkların sonucunda ölüp gidecekler. Size düşen bu günler yaşanırken yoksul çoğunluğun içinde olmamak. Eminim ki vicdanınız başka türlü söylüyor size. Herkesin yaşamaya hakkının olduğunu, dünya nimetlerinin tüm insanlık için yeterli olduğunu, böylesi ölümlere gerek olmaksızın, Allah’ın tüm insanlığa verdiklerini yine Allah’ın hoşuna gidecek şekilde adil olarak bölüşerek tüm bu kötü senaryodan kurtulabileceğimizi düşünüyorsunuz. Fakat ne yazık ki yanılıyorsunuz. İnsanlık hiçbir zaman bu sağduyuya sahip olamayacak. Siz siz olun yoksul olmamaya bakın. Doğal seçilimde seçilmezsiniz, eğitimsiz kalırsınız, hakkınızı arayamazsınız, hakkınız bile olmaz. Altta kalırsınız, canınız çıkar.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir