Cahillikler Kitabı [John Llyoyd, John Mitchinson]

Karıncalar huzursuzluk yaratacak derecede insanlara benzerler. Mantar yetiştirirler, böcek olarak afid beslerler, ordularını savaşa sokarlar, düşmanlarını korkutmak için kimyasal spreyler kullanırlar, esir alırlar, çocuk işçi kullanırlar, durmaksızın bilgi alışverişinde bulunurlar. Televizyon izlemek dışında her şeyi yaparlar.

Cahillikler Kitabını John Llyoyd ve John Mitchinson adlı iki amca tarafından yazılmış. Biz de halt ettik aldık okuduk. Bilmediklerimiz ve yanlış bildiklerimizmiş diye de bir sloganı var. NTV yayınları yayınlamış. 280 sayfa civarında. Bilmediklerim bir kitap değil binlerce kitap dolusu bilgi vardır muhtemelen. Lakin ilgilendiklerimi de sınıflandırmaya dâhil edecek olursam miktar bayağı azalır. Bu kitaptaki çoğu bilgi ile de ilgilenmiyorum aslında. Başladığım için bitirmek zorunda kaldım. NTV kimdir necidir bilmem ama kitaba başlar başlamaz insan vücudunun hangi evrimlerden geçtiğini anlatan ilk hikâyesi bana çocukluğumda okuyup ne amaca hizmet ettiğini anlamadığım bazı gazete haberlerini hatırlattı. Yok böcek evrimleşmiş maymun olmuş, yok binlerce yıllık fosil bilmem hangi canlının seleksiyon öncesi haliymiş ve saire, ve saire. Benim böyle zırvalar aklım ermez. Bu tür gazeteleri okumayı bırakalı çok oldu, şimdi de bu kitapla nostalji yapmış oldum zira sıklıkla rastlanıyor evrim dedikodularına. Bir de kitabı Türkçeleştirenler ara ara kendilerinden bir şeyler katmışlar kitaba, hatta birkaç tane de Türkiye ile ilgili bilgi var ama çok sırıtmış. Bari Piri Reis’in haritasından bahsetseydiniz. Mademki kitabı yazanlar bihaber, siz haber verseydiniz. Bir de ondalık sistemi Çinlilerin icat ettiği yazıyor ki yuh diyorum ancak. Matematik formülü ile bunu ispat etseler dahi ben bildiğimden şaşmam kardeşim. Ondalık sistemi Türkler buldu. O kadar. Hatta ben kendim uydurmamış olsaydım kaşığı ilk kullananın Türkler olduğunu da yazmalarını beklerdim.

Gümüş iyi bir sterilizasyon aracı imiş, suyu arınık edebilirmiş. Dünyada sadece 30 gram Fransiyum elementi varmış. Graham Bell telefonu icat etmemiş, sahtekârın önde gideniymiş.(Keşke Tesla’dan bahsedilseymiş) www.starregistry.com adresinden kendi adınıza bir yıldız tescil ettirebiliyormuşsunuz. Bana sorarsanız para tuzağı. Milyarlarca yıldız var. Ne bileceğim benimki hangisi. Bir de tavukların bir iki yüzyıl öncesine kadar sadece yumurta için beslendiğini öğrendim. Mustafa Necati Sepetçioğlu bir romanında Fatih Sultan Mehmet zamanındaki bir tavuk çiftliğini anlatıyordu ki meğersem imkânsızmış. www.theflatearthsociety.org/ adresinde kümelenmiş bir grup aklıevvel halen dünyanın düz olduğunu iddia ediyormuş. Noel Baba zırvalıkları 1920’lerde ortaya çıkmış. Bir de yıldırımlardan bahsedilen bir kısım vardı. Ne elektrik yüklüymüş dedim içimden. Keşke enerjileri kullanılabilse.

Benim ilginç bulduklarım bunlar. Diğer kısmı da bir küp şeker için çiğnediğim keçiboynuzu.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.