Büyücünün Kızı [Spencer Holst]

Zebraların Hikayecisi serisinin ikinci kitabını da sırf satın aldığım kitap bu serinin üçüncü kitabı diye okudum. Serinin birinci kitabını da ilk satın aldığım kitap üçüncü kitap diye almış okumuştum. Sonunda üçüncü kitabı okumaktan vazgeçebilirim.

Spencer Holst ile ilgili internette yeterince bilginin olmayışı yazarının değerini düşürmez bence. İnternete güvenmiyorum zaten. En sevdiğim şarkıları bulamayabiliyorum. Yayınlanmamış oluyorlar. İnsanlarla ilgili bilgiler de yetersiz. Spencer Holst ile çok iyi ahbap olabilirdik, ben henüz 21 yaşımdayken kendisi vefat etmiş. Tanışsaydık da çok iyi iletişim kuramayabilirdik. Ben o zamanlar 21 yaşında bir üniversite öğrencisiydim, o da 75 yaşında ve ölmek üzere olan bir yazardı. Yine de iletişim kurabilirdik, o zamanlar İngilizcem daha iyiydi. Kedilerden, zebralardan ve öykülerden konuşabilirdik kendisiyle. Belki bir gün bir yerde karşılaşır yeniden konuşuruz, neden olmasın. Hayatın sonrası da farklı bir hayattır belki de. Orada insanlar olmak isteyip de olamadıklarından oluyorlarsa ya da yapmak isteyip de yapamadıklarını yapıyorlarsa ben geçmiş zamanlarda yaşamış eğlenceli tiplerlerle bir miktar vakip geçirmek isterim. Bunlardan biri de Spencer Holst olur.

Zebraların hikayecisinin ikinci kitabının adı Büyücünün Kızı. Bu kitap 200 sayfa civarında. İrem Uzunhasanoğlu çevirmiş Türkçe’ye, Dedalus Kitap da basmış.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan