Ateizm Faşistleri

Din özgürlüğü temel özgürlüklerden birisidir. Bu özgürlük, anayasa ile de güvence altına alınmıştır. Herkes istediğine inanır, istemediğine inanmaz, istediği dini seçerek ibadet edebilir, istediği zaman da dinini değiştirebilir. Bunlara söylenecek bir sözümüz yok. Bir Müslüman olarak sık sık “Allah imandan Kur’an’dan ayırmasın” diye kendim ve inançdaşlarım için, “Allah hidayet versin” diye de Müslüman olmayanlar için dua ederim.

Şanlı atalarımız benim gibi yapmamış. Bir yandan Afrika’nın balta girmemiş ormanlarından yaymışlar dinimizi bir yandan Avrupa’nın göbeğine kadar götürmüşler. Bir bakmışsınız ticaret yoluyla ulaşmışlar gayrimüslimlere bir bakmışsınız evlilikler yoluyla karşıdakini Müslüman etmişler. Çoğunlukla adil yönetimleriyle hayranlık uyandırarak insanları dine ısındırmışlar. Fakat devir değişti. Bugün artık dini yayma değil koruma zamanı zira dinsiz miktarı çok arttı ve dün bir suç olan dinsizlik bugün sıradan bir olay. Ateistlik her geçen gün yayılıyor ve toplumdaki ateist sayısı sürekli artıyor.

Başta dediğim gibi, insanların inançları anayasa tarafından korunuyor ve hepimizi birbirimizin inancına saygı duymaya çalışıyoruz. Ben bir Müslüman olarak ateistin inancına saygı duyuyorum ve dua etmekten öte bir şey yapmıyorum ateistler için. Ateistler ise tersi bir şekilde dinlerini (dinsizliklerini) yaymak için uğraşıp duruyorlar. Faşizmi, inandığı şeyi başkasına zorla empoze etmeye çalışmak olarak tanımladığımız zaman, ateist faşistlere de bir yer ayırmamız gerekiyor kitle içerisinde. Bunlar inanmakla kalmıyor, sizin inancınızı değişik yöntemlerle masaya yatırarak hem anayasayı deliyor, hem de sinir bozuyorlar.

Bir ortamda bir ateistle karşılaştığınız zaman konu dereden tepeden de açılsa, sanattan siyasetten de açılsa gelip gidip sizin inancınıza dayanır. Normal olarak, karşıdakine gösterdiğiniz saygıyı karşıdakinden boşu boşuna beklersiniz. Yok efendim düşünen bir insan (tövbe haşa) Allah’a nasıl inanırmış da (haşa) dünyanın spagetti canavarı tarafından yaratılmasıyla benim inancım arasında fark var mıymış da rö rö rö de rö rö. Sana ne kardeşim. Ben senin inancına karışıyor muyum? Neye inanırsan inan. Senin bir kutsalının olmayışı, benim kutsalıma dil uzatma hakkını sana veriyor mu?

Bu ateist faşistlerin temel özelliklerinden birisi de oturup Kuran çalışıp açık aramalarıdır. Ortalama bir Müslümana oranla çok fazla Kuran okurlar fakat okurken temel maksatları (haşa) bir açık bulmaktır. Sizin cılız savunmalarınız ayetlerle karşılanır sürekli. İyi de güzel kardeşim, inanç bir kalp meselesidir, beyin meselesi değildir ki. Benim kalbimde inanç olduktan sonra sen formülle de ispatlasan bir şeyleri ben inancımı sürdürürüm. Benim kalbimde inanç yoksa sen karşımda uçsan da inanmam. İş bu kadar basit.

Ateist faşisti hiçbir şey yıldıramaz ama. Sizin tüm savunmalarınıza karşı atak geliştirir, sizi dinden çıkarmak için uğraşır durur. Genellikle aynı sakızları çiğnedikleri için başvurdukları metotlar da öne sürdükleri argümanlar da hep birbirinin aynıdır. Allah maruziyetlerinden muhafaza buyursun.

Dindarların da faşistleri var, onu da yazacağım. Ateist faşistleri önce yazmamın sebebi dindar faşistlerin eleştirilerine karşı kendime kalkan oluşturmak. Yine de siz ateist faşistlerle karşılaştığınız zaman sağduyunuzu yitirmeyin. Söz dönüp dolaşıp sizin Allah inancınıza dokunacağı için siniriniz bozulmadan önce sözün dolaşmasına müsaade etmeyin. Ortamdan hızlı adımlarla ayrılın ve hidayet temennilerinizi dilinizden düşürmeyin.

13.02.2020 Malatya Nethaber gazetesi

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir