Alkatraz [TEX]

Bu sayıyı 1 Eylül 1997 tarihinde Malatya’da satın almışım. Ağustos sayısını Eylül’de bulmuşum, ne güzel. Bir yer vardı, sadece orada bulabiliyordum Tex maceralarını fakat şimdi oranın neresi olduğunu tam hatırlayamıyorum. Bulmuşum daha ne.

Tex ile tanışıklığımın bu macera ile olması da ilginç. Genelde açık arazide, Navajo yerlileriyle birlikte yaşayan Tex, ben tanıdığımda San Fransisco’da polisiye bir maceranın içindeydi. Gizemli bir olayı çözmeye uğraşıyordu ve oğlu Kit’le Tiger yanında değildi. Şu anki Tex bilgilerimle tanıyor olduğum San Fransisco polis müdürü Tom Devlin, başka maceralarda da yer bulmuştu kendisine. Bu macerada Tom Devlin kaçırılmış ve nerede olduğu belli değil. İkinci sayı da bitti fakat heyecan dinecek gibi değil.

Elimdeki Ad Yayıncılık tarafından basılan sayının orijinal adı Alcatraz. Orijinal serinin 355. sayısına tekabül ediyor. Yazar ve çizer önceki sayıyla aynı macera olduğu için değişmemiş. Claudio Nizzi yazmış ve Claudio Villa resimlemiş. Çeviride yine Ay Barka adı var. Kapak resmini çizense Aurelio Galleppini.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.