Aklından Bir Sayı Tut [John Verdon]

Polisiye kitapları otobüs yolculuklarında okuyorum normalde. Bu defa bir değişiklik yaptım, polisiye okumaya zaman ayırdım. Güzel olmuyormuş. Eskiden çok ilgiyle okuduğum bu tür için sanırım artık yeterince sabırlı değilim. Bu yüzden bu kitabı biraz hızlıca okudum.

Yazarın adı John Verdon. İlk kitabıymış. İlk kitap için oldukça iyi. Güzel bir hikâye ve insanı merakta bırakan gizemlerle dolu bir kitap. Sonuna kadar bu gizemin nasıl çözüleceğini merak ediyor, yer yer heyecanlanıyor insan. Üstelik kitabın orta yerinde bir yerlerde düğüm çözülmüyor. Sonuna kadar okumak lazım.

480 sayfalık bu kitap Koridor Yayıncılık’tan çıkmış. Çeviren Cemile Özyakan. Türü sevenler için tavsiye edilebilecek iyi bir kitap.

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

5 thoughts on “Aklından Bir Sayı Tut [John Verdon]

  1. kitabı nihayetinde dün bitirdim..
    kitabın ilk %60 lık kısmı çok heyacanlı ve akıcı değil. geriye kalan kısımlarda kitap hızlanıyor ve olaylar yavaş yavaş çözüme kavuşuyor. aslında kitabın sonunu biraz değiştirmek güzel olurdu. olayları birde katil tarafından anlatsa idi. katilin planları ve olayları akışı anlatılsa idi. daha bir ilginç olurdu herhalde.

    1. Kitabın kahramanı ile karısının ilişkileri çok fazla yer tutuyor ve sıkıcı. Polisiyelerde alışmışız ara ara katilin de hikayesinin anlatılmasına. Sadece romanın başında var katil sonra yok. Çok büyük zevkle okumadım bu kitabı ama fena da değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir