14. Yıl

Gazetemiz Net Haber 14. yılını kutluyor sevgili dostlar. Söylemesi kolay fakat neredeyse bir ömür 14 yıl. Gazetemizin doğum günlerinde böylesi kutlama yazıları yazmışımdır. Yıl sayısı arttıkça geçmişe daha farklı bakıyor, daha çok hayret ediyorum. Bu duyguyu yaşamak için benim yerimde olmanız lazım. 

Bu kadar uzun yıllardan sonra hatırlamaktan bahsetmek biraz masal anlatmaya benziyor. Sözlü geleneğin geçer olduğu, insanların henüz yazılı anlatımla bu kadar aşina olmadığı devirlerde masalcılar, her anlatışlarında masala farklı farklı şeyler katarlarmış. Geçmişin, silinmeye başlamış hatıralarını anlatırken ben de öyle hissediyorum. Gazetenin çıkmaya başladığını sevgili dostum Ramazan Koçhan bana ne zaman anlatmıştı? İlk yazı yazmaya ne zaman karar vermiştim? Bunları en güzel bir şekilde ortaya çıkarmak için hepimizin bir araya gelip, hafızalarımızın ilklerle ilgili kısımlarını ortaya dökmemiz gerekiyor. Şu sıralar hepimiz, tüm ülkenin iyiliği için evlerimize kapanmış durumdayız. Bu karantina günleri geçerse bir araya gelip o eski günleri yad etmemiz gerekecek. Tasarımcımız Süleyman’ın yaptığı hataları, patronumuz Ahmet Abi’yle didişmelerimiz, Mustafa Keskin’le ve Şükrü Özman’la Cumartesi ziyaretlerimizi. Yaptığımız tüm hatalar ve bazen verip bazen aldığımız tüm o tepkileri tek tek konuşmamız gerekiyor. Şu karantina günleri bir geçsin hele…

İlk yazım çıktığında tattığım duyguyu anlatamam. Hâlâ aynı duygunun içindeyim. Okuyucunun karşısına çıkmak için dünya kadar kriteri gerçekleştirmeye çalışıyorum. Sizlerin ayırdığı zamana değmesi lazım yazdıklarımın. Sizin dünyanıza farklı bir pencere açmam lazım. Görmediğiniz bir noktadan hadiseye bakıp sizi de ikaz etmem lazım. Bunları yaparken kimseyi kırmamam, incitmemem lazım. Herkesin değerlerini ayrı ayrı bilip saygı göstermem lazım. İlk günden beri ben de Net Haber ile aynı çaba içerisindeyim, upuzun yıllardır. 

Upuzun yıllardır bu serüven hala devam ediyor. Dünyanın ve Türkiye’nin; özelde Malatya’nın birçok değişimine ilk elden şahit olarak ve sizleri şahit etmeye çalışarak sürdürdük bu serüveni. Yerel medyanın önemi günden güne artarken hem doğru haberler almaya ve size iletmeye hem de kendi yorumlarımızı sunarak farklı pencereler açmaya çabaladık. Umarım düşünce dünyanızda müspet manada değişiklikler yapmışızdır. Tek bildiğim, niyetimizin halis olduğuydu. Sizleri kandırmaya, kafanızı karıştırmaya, bizimle aynı şekilde düşündürmeye uğraşmadık. Yola çıkarken tek düsturumuz vardı, manevi değerlere saygılı olacaktık. Elimizden geldiği kadar hem kendimizi ait hissettiğimiz değerler dünyasını savunmaya çalıştık hem de başkalarının ait olduğu değerlere saygı göstermeye çabaladık. Elbette ki hatalarımız oldu fakat demek ki hatalarımız o kadar büyük değilmiş ki hem Net Haber çıkmaya devam ediyor hem de ben yazmayı sürdürüyorum. Bunun için, tüm destek ve yüreklendirmeler için teşekkürler ediyorum. Gazetemizin sahibi Ahmet Keskin’den başlayarak tüm çalışanlarımıza, habercilerimize, yorumcularımıza, köşe yazarlarımıza, dağıtıcılarımıza, okuyucularımıza teşekkürler. 

Nice yıllara Net Haber. 

13 Nisan 2020 Net Haber Yazım

Author: mehmet
Mehmet Zeki Dinçarslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir