Bak görüyor musun bu millet ne kadar büyük? Sonra ben bunu söyleyince adım milliyetçiye çıkıyor. Beni boş verin siz, yedi yabancı bunu inkâr ederse kördür, bu milleti tanıyıp bunu inkâr eden nankördür. Adamlar bu ülkede yaşıyorlar da başka bir ülkedeki soydaşlarına Türk Ordusu müdahale etmiyor diye kıyametler koparıyorlar. Sokağa çıkma yasağı uygulanana kadar ortalığı yakıp yıkıyorlar. Bu davranışa her türlü isim verebilir, her türlü küfrü de peşinden ekleyebilirsiniz ama ben bir tanesine dikkat çekmek istiyorum: Şımarıklık.

Bak tarihe, dünya tarihinde bunun bir eşine-benzerine rastlayamazsın. Kime zulmedilmişse gelmiş Türk Milletine sığınmış. Gemiler dolusu Yahudi soykırımdan kaçarak bu millete sığınmış. Bir kişinin bile sığınması yeri gelmiş savaş sebebi olmuş, o kadar ki baş tacı etmiş kendine sığınanları. Daha dün Peşmerge Kürtlerine kapılarını açan bu millet bugün Suriyelilere açmış. Milyonlarca Suriyeli savaştan kaçarak başka bir ülkeye değil, Türkiye’ye sığındı. Niye İran’a sığınmadılar? Niye Suudi Arabistan ya da Ürdün’e sığınmadılar ki bunlar kendi soydaşları? Ben niyesini söyleyeyim, yüreği geniş olana sığındılar. Bu milletin kapısı her zaman ve her şart altına mazluma açık. Suudiler gibi refah içinde yüzmese de bir lokma ekmeğinin yarısını verir kendine sığınana. Üstelik ayrım da yapmaz. Bu Kürt demez, bu Arap demez, bu Müslüman bile demez. Kim olursa olsun der, kırar soğanını, paylaşır.

Şimdi şu şımarıkların yaptığına bak. Alışmışlar çünkü. Bu milletin yüce gönüllülüğü bunları şımartmış. IŞİD’lilere bunun yüzde birini yapacak yürek yok ki bunlarda. IŞİD dediğin adamlar Türk değil ki, kafanızı koparır köpeklere yedirirler anında. Nerede Türk Milletinin alicenaplığı? Arasan hiçbir yerde bulamazsın. 1 gram karakterin olsa gider bu söylediklerimin ispatını da alır gelirsin Kobani’nden.

Sevgili dostlar. Bu milletin tarihine bir bakın. Hiç kimseye isim vermemiş. Kürt dememiş Arap dememiş Ermeni dememiş. Hatta ve hatta Türk bile dememiş. Zayıfın yanında olmuş, ezilenin yanında olmuş. İnsaniyetin tek bir millet olduğuna inanmış. Son yıllarda Kürt milliyetçiliği karşısında eziliyor da kardeşlik bozulmasın diye gıkını dahi çıkarmıyor. Kendi adını, unutma bahasına zikretmiyor, kardeşlik bozulmasın diye. Türk diyemiyor, Türk kelimesini kullanmıyor. Kullanınca şovenist Kürtler tarafından milliyetçilikle suçlanıyor, sesini çıkarmıyor.

Allah kimseyi savaşla karşı karşıya bırakmasın. Kobani ya da Ayn el-Arab; oradaki mazlumlara da Allah yardım etsin. Tez zamanda bu coğrafya savaş belasından kurtulur inşallah. Silah sesi değil bülbül sesinin dinlendiği, savaşın değil ilmin merkezi olan yerler olur memleketimiz ve komşularımız. Bunun için bu domuzların hepsinin ortalıktan çekilmesi gerekiyor. İstanbul’da Molotof kokteyli atan ev köpeği fino pkk ile Suriye’de havan topu atan vahşi köpek ışid’in yok olması gerekiyor bizim huzur bulmamız için.

Tavsiye: Bugün hâlâ suç değilken pkk terör örgütüne de onun türevlerinde de onun adalarda beslenen liderine de küfredebildiğiniz kadar edin. Yarın öbür gün bunlara sövmek suç olur, içinizde kalmasın.