Arşivler

Son Yorumlar

Okuma Listesi

1- Birikimin Hamalları - Ali Ekber Doğan
2- 21. Yüzyılda Kapital - Thomas Piketty
3- Naylon Fiyaka - Zafer Ercan
4- Mekke'ye Giden Yol - Muhammed Esed
5- Doğru Bildiğimiz Yanlışlar - Abdülaziz Bayındır
6- Neoliberalizmin Kısa Tarihi - David Harvey
7- Ölümcül Öyküler - Edgar Allan Poe
8- Zihniyet ve Din - Sabri Ülgener
9- Bin Hüzünlü Haz - Hasan Ali Toptaş
10- Yaşayanlara Çağrı - Roger Garaudy
11- Korku ve Umut - Nihat Karademir
12- Roman Sanatı - Milan Kundera
13- Günlerin Getirdiği - Nurullah Ataç
14- Görme Biçimleri - John Berger
15- Niteliksiz Adam - Robert Mussil
16- Mit ve Anlam - Levi Strauss
17- Anlatı Ormanlarında Altı Gezinti - Umberto Eco
18- Fontamara - Ignazio Silone
19- Halil Şerif Paşa - Michele Haddad

Merhaba

Çiğ düştü göklerden
Ve bir bahar günü doğdun sen

Merhaba dostum…
Uzun bir bekleyişti seni beklemek. Uzun kış geceleri gibi, bitmek bilmeyen zamanlardı. Sana sıcak bir merhaba diyebilmenin hayaliydi günleri uzatan. Seni sımsıcak sarabilmek içindi tüm bekleyişim. Bir merhaba benden sana, bir merhaba senden bana: Merhaba.

Merhaba dostum…
İşte bir bahar gününü daha solukluyoruz. Sanki bizimle birlikte tüm kâinat solukluyor bu baharı. Hayat senin bu içine düştüğün bahar gibi güllük gülistanlık bazen. Bazen de karakış zemheri. Senin için de aynısı olacak. Bir günün bahar, bir günün karakış. Alışacaksın işte. Önce insanlara, sonra mevsimlere. Sevdiğin insanlar olacak, kaybedeceksin. Sevmediklerin olacak, kurtulamayacaksın. Devran böyle gelmiş, böyle gidiyor. Anlayacaksın.

Merhaba dostum…
Biz seni giydirip kuşandıracağız. Pantolonlar, gömlekler benden sana. Ruhunu giydirip kuşandıracak olan sensin. İyi de burada kem de; güzel de burada çirkin de. Kendini bilen de burada bilmeyen de. Hak yiyen de burada yemeyen de. Allah’tan korkan da var, korkmayan da. Bunları tanıyacak, kendini inşa edeceksin. Sana anlatabilirsem; doğruyu, güzeli, helali öğreneceksin. Allah’tan korkacaksın. Dürüstlüğün bir erdem olup insanlar tarafından hor görüldüğü, hırsızlığın alkışlandığı bir dünyaya geliyorsun. Yapmanın zor, yıkmanın kolay olduğu bir dünya. Diğerkamlığın zor, bencilliğin kolay olduğu bir dünya. Ben seni zor olana yönlendirmeye çalışacağım hep. Seçmek sana ait olacak ama.

Merhaba dostum…
Ben babamdan bir şey öğrendim, sana da o tek şeyi öğretmeye çalışacağım: Doğruluk. Dünyanın en büyük zenginliğidir doğruluk aynı zamanda en büyük saltanattır. Doğru olursan kimsenin makamına, mevkiine, zenginliğine eyvallah etmek zorunda kalmazsın. Sultan da sen olursun han da. Kimseye hesap vermezsin. Dünya hırslarından kendini korur, elinde olanla yetinmeyi bilirsin. Allah’a şükür doğrulara has bir davranıştır.

Merhaba dostum…
Babam bana Mehmet dedi. Ben sana Ahmet diyorum. Güzel peygamberin güzel ismini almışım. Sana da bu güzel ismi veriyorum. Adının baş harflerinden de “abd” tutturuyorum ki Allah’a kul olasın. Adını ben verdim, yaşını Allah versin. Allah bahtını aydınlık etsin. Merhaba Ahmet Batuhan Dinçarslan. Merhaba.

Bir bahar günü doğdun sen
Baharın ta kendisi oldun sen

Yorum Bırakabilirsiniz

yorumunuz

Bir Cevap Yazın