Üçlemenin son kitabını da nihayet okudum. Yazarı yaşasaymış devamı da gelecekmiş besbelli. Kitapla ilgili ayrıntılar verip okuyacak olanların heveslerini kırmak istemediğimden içeriği ile ilgili çok şey anlatmayacağım. Zaten ilk iki kitabı okuyanlar elleri mahkum okuyacaklar bu kitabı da. Süper kahramanımız, üstün zekalı, bilgisayar dehası Lisbeth bir hastanede kafasında bir mermi ile yatmaktadır. Hayati tehlikeyi atlatması durumunda kendisini tutuklayacak olan polisler kapının önünde beklemektedirler. Lisbeth bu durumdan nasıl kurtulacak, neler yapacak acaba?

Polisiye bir kitabın 700 sayfayı aşması olumlu bir şey değil okuyucu için. İki cilt halinde basılsa her bir macera bu defa okuyucu sayısı azalacak. Okurken insan bunalıyor bir zaman sonra. Ben kitabı ödünç aldığım için acele etmiş olabilirim. Yine de çok uzundu hikaye. Bir de bu ciltte süper kahramanımız hastanede olduğu için aksiyon da o kadar fazla değildi. Bu kitap esasında filme çekilmek için yazılmış gibi duruyor. Zaten filmini yapmışlar. Türkiye’de yayınlandı mı bilmiyorum.

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız diğer iki kitabın devamı. Süper kahraman Lisbeth Sandler’in son macerası. Okuyacak olanlara tavsiyem kısıtlı bir zamana sıkıştırmasınlar bu okuma işini zira bir şey anlaşılmıyor o zaman. Seriyi bilenleri hayal kırıklığına uğratmayacak güzel bir polisiye-macera romanı.